bir anayasa çek, darbeli olsun.

%92 tarafından kabul edilmiş bir anayasadan kurtuluyor gibiyiz. Gibiyiz derken anlayın işte siyaset ve demokrasi yapmak için değil, bürokrasi yalakalığı için savaşan partiler var onlar yüzünden gibiyiz. Zaten biliyorsunuz CHP-MHP  bayadır omuz omuza iyi(!) gidiyorlardı, bir de yanlarına BDP’yi aldılar şimdi AKP’yi tek başına bıraktılar. Şöyle bir bakıyorum da öyle tesadüfi bir şekilde AKP de referanduma gidebilecek bir sayıda olmasa ne olacaktı? Anayasa değişikliğini istemeyenler bürokrasiden öyle nemalanıp, faydalanmışlar ki zamanında halka hukuk gibi konularda başvurmayalım, adamların yaşam biçimini etkileyecek bir şeyin kararını onlara bırakmayalım diyorlar ve 82 anayasasına yeni gelinin sike sarılması gibi sarılıyorlar.

Şimdi partileri kısaca bir analiz edelim bakalım neden ‘idare edemem anne’ modundalar!

Mükemmeliyetçi(!) bir parti olan CHP bütün yenilikler en iyi şekilde olsun diye çıkarılan bütün yasaları ve teklifleri Anayasa Mahkemesine şikayet ediyor. Bu da çıkarsa yine şikayet ederiz diyor, ispikçi pezevenk sınıf başkanları gibi. Ama becerdiler daha önce biliyorsunuz Sabih abileri zaten onlara oynayacakları bir oyuncak –anayasa dallamalıklıkları ders 101, sabih 367 yumurtladı – bağışladı gitmeden, sonra emekli olup, robot dansı yapmaya başladı. Yaşlıları sevmiyorum diyorum, boşa demiyorum bunu.

Aritmetik hesapların döndüğü (2+9=11, o sıfır solda sıfır at o sıfırı kaldı mı dohhğuz 29+11=40) ve inanılmaz derecede bilgili insanların dolu olduğu parti MHP ise istemezük biz anayasa değişikliği diyorlar. İstedikleri değişikliğin Kuzey Kore yasaları olduğunu düşünmeye itiyorlar beni.

Neyse bu ikili zaten Chris Tucker ve Jackie Chan gibi, biri geveze susmak bilmiyor, diğeri konuşmayı bilmiyor adam dövüyor. Şimdi yanlarına bir parti daha çektiler, BDP. Bunlar da barajı %3’e çekelim, meclisi sirke çevirelim diyorlar. Ondan sonra Hitler Dönemi Almanyasına dikey geçiş oluyor bilen bilir. Ama her şeyin dışında beni tek mutlu eden ise kürdün ve türkün milliyetçisi ilk defa ortak bir noktada buluştu. Ama işte yarak kürek konularda buluşmuş olmaları bir anlam ifade etmiyor.

Can Ataklı bor madenlerimiz de vardı demeyi unuttu!

Dün Can Ataklı vardı kanalın birinde, ben dinci yargı istemiyorum, bir görüşe hizmet eden adamlar tarafından yönetilmek istemiyorum diyor. Karşısındakiler de açıklıyor ona birçok şeyi ama adamın tahta kaymış bir kere, götü atıyor beni de içeri alırlarsa diye ama yine de ‘yeni gelinlerimizden’ biri de bu arkadaş. Neyse ki orada akıllı bir adam şu lafı etmeyi başardı ‘İdeoloji istemiyorsun madem, peki kemalizm var yargıda o ideoloji değil mi yarraaam*’ dedi *(yarraam kelimesi çevirmenin notudur). Mavi ekran verdi Can Ataklı ama cevap veremedi, tabi ki hemen platin saçlı, chpli üniversite kızları gibi oldu: Ama dinciler kötü, bacaklarıma bakıyorlar!

Van motomot!

Neyse bu anayasa konusu gerçekten sinirlerimi baya bozuyor. Ama yapacak bir şey yok, sabır çekicez.  Temmuza kadar bekleyeceğiz hem de şuankinden daha demokratik bir anayasa için, çok ilginç yani bir darbe anayasasını değiştirmek için (bir kaç maddesini) ayak sürüyen solcular(!) var. Ben de şöyle diyim, darbe anayasasını savunup da kendini bir başka mutlu atfeden solcular tanıyorum, isim de verebilirim…

gugul

Reklamlar
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: